نتایج جستجو برای عبارت :

عصبانی نیستم یک معضل اجتماعی

سلام دوستان عزیز
من 22 سالمه و دارم کارشناسیم رو تموم میکنم و ان شاء الله از مهر دانشجوی ارشدم. من از 14 سالگی چادر پوشیدم یعنی از سالی که وارد دبیرستان شدم. همیشه هم باهاش اوکی بودم و دوستش داشتم و هیچ وقت احساس نکردم که داره اذیتم میکنه. 
اما یکی دو سالیه که این چادر برای من شده معضل! معضل بزرگ، بذارید براتون یه کم توضیح بدم که چرا؟
من چادری هستم اوکی، نماز و روزه هم اوکی. ولی من اصلا تعصبی نیستم. تقریبا با تمام دخترهای چادری اطرافم فرق دارم. دو
برای این که رقص گوگل را متوجه شوید به مثالی که در ادامه زده می شود توجه کنید : از زمانی که بچه بودیم، بحث حذف شدن کنکور داغ بود، تا همین امروز که هنوز هم هر سال کنکوری داریم و کنکور می‌دهیم.

من همیشه به یک معضل بزرگ فکر می‌کردم، وقتی قرار است با معدل وارد دانشگاه شویم، اگر ۵۰۰ هزار نفر معدل‌شان ۱۹ باشد، کدام‌شان قرار است دانشگاه بروند؟
وقتی با رقص گوگل آشنا شدم، متوجه شدم گوگل به شکلی خلاقانه با این معضل دست و پنجه نرم می‌کند. به هر حال اگر
فرمانده سپاه شاهین‌شهر و میمه گفت: با گشت‌های محله محور بسیج معضل سگ گردانی و قلیان در این شهر را کنترل کردیم.
  به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، سرهنگ مسعود جهانگیری روز گذشته یکشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸ در نشست خبری خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: به مناسبت هم‌زمان شدن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی نواختن زنگ مدارس، خاطره گویی با هدف آشنا شدن نسل جدید با رشادت‌ها و جان فشانی های رزمندگان، صبحگاه مشترک با حضور بسیجیان پایگا
خب امروز یه حرکت زدم :))
اینطور که نباید منفعلانه عمل کنم و به حواشی فکر کنم
الان معضل اصلیم گوشی که ندارم
یعنی پولم نمیرسه یکی جدید بخرم
عصابو خورد نموده شدید
بعدش اینکه قسط کلاس زبانمم هست
کلاس زبانی که هنوز نرفتم قسط داره!!!!!
..........
دارم سعی میکنم خودم خودمو آروم کنم....کار سختیه ولی باید بشه
از ته قلبم دعا میکنم و امیدوارم که فردا این معضل قطعی اینترنت حل شده باشه.نه به خاطر خودم،راستش برای من چندان مشکلی ایجاد نکرده و مساله ای جدی نیست.بلکه به خاطر آدمهای سخت کوش و تلاشگری مثل آی دا و هزاران نفر دیگه مثل اون که نیاز مبرم و شدیدی به اینترنت دارن و این قطعی اینترنت داره زحماتشون رو به باد میده...
#پیگیری_مطالبات_مردمی
✅ وجود معضل سرعتگیر های خطرناک و غوغای آسفالت تکه تکه و نامناسب معابر اصلی  و فرعی شهر فرادنبه

با ما در ارتباط باشید.
09397790976 
#شیرانی.
انعکاس اخبارسطح شهر و پیگیری مشکلات از طریق رسانه ملی جهانبین
...
#فرهنگ_نیوز_فرادنبه
تنها زیستی یا همان مجردی زندگی کردن یکی از پدیده هایی است که این روزها در جامعه ما بیشتر به چشم می خورد و رو به رشد است. به گفته کارشناسان درست است که بنا بر وجود مشکلات و بحران های جامعه افراد حق دارند که این نوع زندگی را انتخاب کنند اما باید این نکته را هم فراموش نکنند که تنها زندگی کردن مشکلات و عوارض خاص خودش را نیز به دنبال دارد. یک مدرس حوزه علوم اجتماعی معتقد است که امروز تنهایی در جامعه ما به یک معضل تبدیل شده است و عامل اقتصادی در گرایش
نزدیک به چهل دقیقه دنبال جای پارک گشتم و آخر در فاصله هزار و صد متری دفتر پارک کردم. نمی‌دونم تقصیر منه با ماشین میام سرکار، تقصیر بقیه‌ست که ماشین‌شون رو بد پارک می‌کنن، تقصیر شهرداری‌ه که پارکینگ نمی‌سازه یا تقصیر دولت که حمل و نقل عمومی رو سامان نمیده
نمی گویم تمام مردها در هر لحظه به انتظار خنده ی شما نشسته اند تا شما بخندی و اونا سوء استفاده کنند، نخیر اما در هر حال عده ای هستند و باید شما احتیاط نمایید.
نظر بنده:
اول:
اگر در یک جا مردی نامحرم حضور داشت از شوخی بپرهیزید، چون همانطور که گفتم ممکنه خنده ی شما نوعی لذت و وسوسه ایجاد کنه. همین لذت سبب دو معضل میشه.
معضل اول اینه اطرافیانت ممکنه خیال و فکر می کنند که شما به خاطر حضور اون مرد شوخی میکنی و می خندی تا غیر مستقیم بهش نخ بدید. 
خانم های
امام علی علیه السلام :
 یا أهلَ العِراقِ ، نُبِّئتُ أنَّ نِساءَکُم یُدافِعنَ الرِّجالَ فِی الطَّریقِ ، أما تَستَحیونَ ؟ !
▫️«اى مردم عراق ! خبردار شده ام که زنان شما در گذرگاه ها ، با مردان ، تنه به تنه مى خورند . آیا شرم نمى کنید ؟!»
نکات:
۱. طبق این روایت برخی از زنان در زمان امیر المؤمنین علیه السلام، اختلاط با مردان داشتند و این اتفاق به عنوان مشکل اجتماعی مطرح بوده است.
۲. تهییج غیرت مردان توسط حضرت در یک سخنرانی عمومی ، نشان از نقش مثبت مر
هرچند قاره اروپا به در ظاهر  مشکل کم‌‎آبی ندارد، اما به دلیل گسترش فراوان صنایع و افزایش جمعیت، این قاره با معضل زیست‌محیطی آلودگی آب مواجه است. به‌طوری‌که طبق آخرین تحقیقات، آب آشامیدنی در اروپا دارای دز خطرناک کلر است و همچنین بوی نامناسب و ظاهر غیر شفاف دارد.
آلوده‌ترین منبع آب شیرین اروپا رودخانه راین است که از سوئیس سرچشمه می‌گیرد و با عبور از کشورهای فرانسه، آلمان و هلند به دریای شمال می‌ریزد. منابع آلودگی این رودخانه از فاضلاب
نقش مهم آگاهی در جنبش هیپ هاپ
در دنیای امروزه و مشکلاتی که درون آن بوجود می آید یکی از اصلی ترین راه های حل این مشکلات فقط #آگاهی میباشد ؛ بر فرض مثال : فردی در راه خود در حال قدم زدن میباشد و ناگهان با دست هایش به گیاهان اطراف ضرر میرساند ، این حرکت کاملا بر اثر نا آگاهی آن فرد رُخ میدهد زیر را آن کار برای او یک امری ساده است اما اگر به این رخداد نگاهی عمیق داشته باشیم به این مسئله پِی خواهیم برد که این کار دارای چه تاثیرات منفی بر طبیعت میباشد. ا
هرچی داشته باشیم و هرچی که میلم بکشه و بتونم بخورم، غنیمته! حالا غذای رستورانِ دانشگاه باشه یا پفک یا غذای مامان پز...
ولی عذاب وجدان داره میکشتم...! همش تو ذهنم رژیم های بارداری و توصیه های غذایی طب سنتی و جدید و اسلامی میاد... :(
خدایا قول میدم خوب بشم از ماه ۴... اون موقع که بتونم درست غذا بپزم و بخورم... میشه الان مسامحتا تاثیر نداشته باشه...؟ :(
پروژکتور مستند روی معضل بومی
مدت‌هاست که همه عادت کرده‌ایم که آثار مستند به چند موضوع ساده محدود باشند. در چنین اوضاع و احوالی که بخش عمده تولیدات مستند ایران را آثاری با محوریت بیوگرافی شخصیت‌های سیاسی، موضوعات ملتهب اجتماعی و نقدهای سیاسی عمدتا کارشناسی نشده تشکیل می‌دهند، سالی چند مستند متفاوت و خاص می‌تواند نور امیدی در سینمای مستند ایران به وجود بیاورد.
ادامه مطلب
چرا عده‌ای با خوردن "آب" هم چاق می‌شوند + راهکارهای لاغریچرا عده‌ای اصلاً چاق نمی‌شوند و عده‌ای هم به‌قول خودشان با خوردن آب چاق می‌شوند؟ بهترین راه‌ لاغرشدن بدون بازگشت، خارج‌کردن رطوبت از بدن و در نتیجه تحصیل سلامتی است.
در دنیای امروز، کاهش وزن و درمان چاقی برای بسیاری به یک معضل تبدیل شده است؛ بسیاری از بیماری‌ها رابطه مستقیم با ازدیاد وزن دارند که از جمله می‌توان به کبد چرب، دیابت، فشار خون، درد مفاصل، تنگی نفس، برخی از مشکلات گ
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
یکی از عادت های نهادینه شده در وجودم که این روزها متوجه اش شدم، رویاپردازی هست!
قبلا هم میدونستم آدمِ رویایی هستم و اگر به موضوعی فکر کنم، به طور نان استاپ تمامِ احتمالاتِ ممکن رو تصور میکنم!
این روزها دست رویابافم رو کوتاه کردم از ذهنم!سعی میکنم بیشتر در حال و واقعیت زندگی کنم تا در رویا!
کمی سخت هست راه رفتن روی زمینِ سفت بجای راه رفتن روی ابرها، رخ به رخ مواجهه شدن با واقعیت بجای همزیستی مسالمت آمیز با رویا، اما فکر میکنم یکی از ویژگی های م
تامین نیرو چیست و چه کاربردی برای مدیران املاک دارد؟
با توجه به شرایط فعلی بازار املاک یکی از بزرگترین معضل ها و مشکلات پیش روی مدیران املاک مبحث تامین نیروی کار (مشاور) می باشد که گروه آموزش املاک با تدبیر و مهارت خود مشاورین خبره و آموزش دیده را در طی قرار دادهای فی مابین به دفاتر املاک معرفی می کند و در این راستا جهت حفظ منابع انسانی و منافع کارفرما (مدیر املاک) قراردادهایی را بین مشاوران و مدیران منعقد می گرداند
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ا
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
کرونا و
یارا دیروز حاضر نمی شد تنها از روی فواره های حوض آب و آتش رد شود. اصرار داشت که یکی همراهش برود، وگرنه بچه ها زیر دست و پایشان او را له می کنند. عمه می گفت اگر ترس از ملامت مردم نبود، همراهش می رفتم.
فکر کنید، چندبار این «مردم» و «ملامت» شان ما و دلخوشی هایمان را سرکوب کردند. زنیکه ی فلان، مرتیکه ی فلان. با آن قد و قواره. با این سن و سال. خجالت نمی کشد.

شده تا حالا خجالت نکشید از قد و قواره و سن و سال و هیکلتان و دست به کاری علی رغم خوشامدِ مردم بزنی
این روز ها دانلود بازی و نرم افزار اندروید تبدیل به معضل بزرگی برای کاربران موبایل شده است و با افزایش سایت های کلاه بردار ، این مشکل بیش از پیش قابل رویت میباشد و کاربران برای پیدا کردن یک منبع قابل اطمینان برای دریافت اپلیکشن های خود ، باید شاخص های فراوانی را مورد بررسی قرار دهند
ادامه مطلب
طریقت تزویر: روایتی تلخ ازدنیای درویشی
طریقت تزویر: نویسنده ح.کرمی

معرفی:

در همه شهرها آوای آدمهایی که جوان ها را به سمت دین های جدید غیر از
اسلام می خوانند پیچیده و این شده معضل نسل جدید که جذب آدم هایی با آداب و
افکار جدید که ضد اسلام است می شوند .این رمان در بیداری ما اثر زیادی دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید.....>   ​

آلودگی هوا معضل کشورهای در حال توسعه
چقدر به آلودگی هوا اهمیت می‌دهید؟ چقدر آلودگی هوا را حس می کنید؟ بدن شما چقدر در برابر آن حساس است؟
شرایط اقلیمی زمین به گونه‌ای پیش می‌رود که امروزه محیط زیست به یکی از چالش برانگیزترین موضوعات برای مردم و دولت‌ها تبدیل شده است. به طوری که شعارهای مرتبط با محیط زیست، جزو . . .

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.
ادامه مطلب...
بوی گیسوی یار می آید
نخل صبرم به بار می آید

چه نشستید؟ مژده ام بدهید
هم قطاران! بهار می آید

به تماشای ما بهار شگرف
با دو چشم خمار می آید

روشناییّ طلعتش سوی
من شب زنده دار می آید

عالم خفته می شود بیدار
بس که داد و هوار می آید

بلبلان مست و عربده خوانان
سر این رهگذار می آید!

سینه جر داده غنچه و در دست
تیزی تیغ و خار می آید!

ماه طلعت برای بار سی ام
بر سر سبزه زار می آید...

فکر ننما که سال نو این بار
با گرانیّ پار می آید

گرچه رویین تن است این
سد معابر از مهمترین مسائل سالهای اخیر بسیاری از شهرهای ما بوده و مجموعه اقدامات شهرداریها تاکنون نتوانسته موجب رفع کامل این معضل گردد. اما علت ناکارآمدی روشهای رفع سد معابر چیست و اصولا ریشه سد معبر در اصطلاح شهر شناسی کجاست؟
ادامه مطلب
بوی بد دهان به دلیل پوسیدگی دندان‌ها می‌تواند در ارتباطات شما مشکل‌آفرین باشد اما می‌توان با چند اقدام پیشگیرانه از شر این معضل رها شد.

به گزارش : حتی اگر در طول سال هیچ مشکلی در سلامت دهان و دندان خود نداشته باشید، با افزایش دانش خود در مورد علل پوسیدگی دندان می‌توانید از ابتلا به آن‌ها در آینده پیشگیری کنید.
ادامه مطلب

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
بهترین شیوه برخورد با همسر دروغگو چگونه است؟ دروغ در روابط بین فردی، بخصوص در روابط نزدیک مثل رابطه زناشویی می‌تواند آسیب‌های فراوانی را به همراه بیاورد. بیش از هر چیز دروغگویی منجر به احساس بی‌اعتمادی، خشم و آزردگی در میان زوجین می‌شود. افراد با قرار گرفتن در این موقعیت احساس سردرگمی زیادی می‌کنند و نمی‌دانند باید چه رفتاری با همسر دروغگو خود داشته باشند. اگر شما هم با این معضل
ادامه مطلب
شرایط اقتصادی با توجه به اوضاع کنونی کمی سخت، و تامین نیاز های ضروری خانواده ها بسیار دشوار تر شده است. در این میان پیدا کردن شغل مناسب برای خانم ها با چالش های بیشتری روبروست. کارورزی های بدون اجرت، ساعات کاری زیاد و حقوق اندک در کنار سیل تحصیل کرده های قدیمی و جوانان جویای کار از جمله موانعی است که پیدا کردن شغل جدید، به ویژه برای خانم ها را دشوار کرده است. البته هر کاری چاره ای دارد و در این مورد، کار در منزل راهگشای معضل بیکاری است.
ادامه م
موی وزدار، خشک و بی جان همیشه یک مشکل شایع بوده است اما این معضل به زودی به پایان خواهد رسید. راه حل شامل درمان های موی گرانقیمت، استفاده از کلاه و روسری یا مقدار زیادی از قرص های مغذی نیست. چند تخم مرغ، روغن، عسل و میوه، تمام چیزهایی هستند که برای به دست آوردن موهایی نرم و زیبا به آنها احتیاج دارید.
ادامه مطلب
10 فیلم برتر کمدی ایران که حداقل باید یکبار ببینید
در این مطلب نگاه مختصری خواهیم داشت به ۱۰ مورد از بهترین فیلم های کمدی ایران در چهار دهه اخیر که ضمن بیان یک معضل اجتماعی مهم، خنده را بر لب مخاطب می آورند.
به خنده وا داشتن انسان پر مشغله امروزی امری مهم و در عین حال بسیار دشوار است و مسلما فیلم سازانی که در ژانر کمدی فعالیت می کنند، به خوبی بر اهمیت این موضوع واقف هستند.
ادامه مطلب
یک مرد خوب، این اشتباهات را نمی‌کند_هرگز از ظاهرتان ایراد نمی‌گیرد«اگر موهایت فقط کمی بلندتر بود»، «اگر می‌توانستی چند کیلو وزن کم کنی»، «اگر بلد بودی بهتر آرایش کنی» و ...، چیز‌هایی هستند که یک مرد خوب هرگز به زبان نمی‌آورد و ظاهرتان را جوری قضاوت نمی‌کند که احساس بدی نسبت به خودتان به شما بدهد_هرگز به حریم خصوصی‌تان حمله ور نمی‌شود_هرگز ناامیدتان نمی‌کند_هرگز کاری نمی‌کند احساس کنید اولویت او نیستید_هرگز این احساس را به شما نمی‌ده
غلبه بر کروناهراسی دشوارتر از مقابله با کرونا
این روز‌ها که شیوع ویروس «کرونا» در بخش بزرگی از دنیا و از جمله کشور ما اذهان عمومی را متوجه خود کرده است، بار دیگر معضل دیرینه آشفتگی رسانه‌ای و خبری مقابله با بحران ناشی از این بیماری را با دشواری‌های جدی مواجه ساخته است. انتشار اخبار دروغ و بزرگنمایی از تلفات و پیامد‌های آن، القای یأس و مقابله با امیدآفرینی، تلاش برای بی اعتبارسازی اخبار و اطلاعات رسمی، دروغ‌پراکنی و تشویش اذهان عمومی بخ
علت روشن نشدن گوشی هوآوی
گاهی ممکن است با یک صفحه سیاه در گوشی هوآوی خود مواجه شویم و پس از تلاش­های بسیار هیچ راه حلی برای تعمیر آن پیدا نکنیم. سوالی که ممکن است ذهن همه ما را درگیر کند، این است که در چنین حالتی چه باید کرد؟

گوشی­های اندروید از جمله هوآوی گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری که دارد با معضل روشن نشدن صفحه گوشی مواجه شود، اما این مسئله با چند روش ساده قابل حل می­باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا به روش­
تمیز کردن صفحه نمایش تلفن‌های همراه، تبلت و پخش کننده‌های صوتی و تصویری برای افزایش طول عمر و زیبا جلوه کردن آن ضروری است. لکه‌ها و یا اثر انگشتان دست در اثر استفاده از صفحه نمایش لمسی، برروی آن حک می‌شود و تمیز نگه داشتن آن با استفاده از مواد شیمیایی و یا محلول‌های موجود کمی خطرناک و هزینه‌بر به نظر می‌رسد. پس چاره چیست؟! بیایید امروز باهم یاد بگیریم چگونه لکه‌های موجود برروی صفحه نمایش موبایل و تبلت را به آسانی پاک کرده و صفحه نمایش ل
پیشتر روزنامه تایوانی «ساوث چاینا مورنیگ پست» نوشته بود، کلیه مسافرانی که از کشورهای ایران، ژاپن، کره جنوبی و ایتالیا به چین سفر کنند، به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.
ایران، ایتالیا و کره جنوبی پس از چین بیشترین آمار مبتلا به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن را داشته‌اند، ویروسی که منشا آن شهر ووهان چین بوده و اکنون به یک معضل جهانی منجر شده است.
ویروس کرونا تا روز سه‌شنبه بیش از بیش از سه هزار و صد قربانی گرفته که دو هزار و ۹۴۵ مورد آن مربوط به
محوطه سازی چیست
محوطه سازی چیست:آیا معیار های مشخصی برای محوطه سازی وجود دارد: آیا استاندارد های مشخصی برای Landscaping وجود دارد:ترجمه مصطلح واژه انگلیسی Landscaping "محوطه سازی" است. البته برخی معتقداند "معماری منظر" ترجمه بهتری برای این واژه است. به هرشکل محوطه سازی یا معماری منظر عبارت است از نحوه قرار دادن و استفاده از المان های مورد نیاز در یک فضا یا به عبارت دیگر نحوه تلفیق و استفاده عناصر گوناگون  در یک فضا. هدف ظاهری محوطه سازی تزئین و ساماندهی
کتاب اژدها به همت انتشارات لوح سبز چاپ شد.
کتاب مهار اژدها، پاسخی است به سؤالات مهم درباره معضل «خود ارضائی» یا به تعبیر فقهی « استمناء»؛
هنجاری که متاسفانه در بین نوجوانان و جوانان و برخی بزرگسالان شایع است و تبعات ناگوار آن، روح و  روان و زندگی آنان را تحت الشعاع قرار داده است.
ارائه راهکار برون رفت از این هنجار، از ویژگی های مهم این کتاب است.
 نویسنده محترم تلاش کرده برای خروج از این بحران، با روش های ساده و علمی، راهنمایی هایی را
 پیش روی
گونه با بدحجابی مقابله کنیم؟!
(بسم الله الرحمن الرحیم)

این روزها در بسیاری از کلانشهرهای ما مسئله بدحجابی به یک معضل جدی تبدیل شده است. بدحجابی گرچه خود یک ناهنجاری اجتماعی است اما به اعتقاد کارشناسان می تواند نقطه آغازین بسیاری دیگر از آسیب های جدی اجتماعی باشد.
 یکی از پیامد‌های اساسی بدحجابی در منظر عمومی از بین رفتن عفت عمومی در سطح اجتماع است. در واقع با کاسته شدن از وضعیت مطلوب حجاب در کشور آمار بی بند و باری‌ها و فساد اخلاقی به شدت
نهم دی در راه است ،روزی که رهبری معظم در وصف آن فرمود "نهم دی هم در تاریخ ماندگارشد" .
 نهم دی معیار انقلابی ماندن است ،چه بَسا کَسا! که در 22بهمن 57 انقلابی بودند در خط مقدم مبارزه با ظلم قرار داشتند اما زرق و برق دنیا آنها را فریفت و برای رسیدن به قدرت،  پیشینه ی انقلابی خود را به ثمن بخش فروختند و به قانون  و نهادهای قانونی تمکین نکردند و از مردم جدا شدند.
تمکین به قانون اساسی و حل مشکل در درون خانه ، اولین نشانه بلوغ فکری و شهروندی است ،کسانی که
بهترین عطر زنانهرایحه و ادکلنچگونه رایحه گزینش کنیم؟     نظر هامعرفی شایسته ترین طریق ها برای خرید و تعیین بوخرید و گزینش بو یک کدام از وسیع ترین معضل هاست.تفاوت بوی عطرها در حین خرید و بعد از به کارگیری یکی وسیع ترین عوارض این معضل میباشد. ولی می اقتدار با رعایت نکاتی در انتخابی بهتر و رضایت بخش خیس را تجربه کرد. پیرو نگاهی به‌این نکات می اندازیم.
۱-صبح ها رایحه بخریدبامداد جستجوی خویش را ابتدا نمائید. فروشنده ی رایحه، روجا داو می‌گوید: «خ
مفضل گوید امام صادق ع بمن فرمود. ای مفضل انچه بتو میگویم بشنو وبدانکه خق است انجام ده و به برآدران بزرگوارت خبر ده عرضکردم برادران بزرگوارم کیانندفرمود کسنیکه  درروآساختن حوایج براد ا من خود رغبت دارندسپس فرمودهر کس بک حاجت برادر مومن خودرا روا% کند خدای عروجل روز قیامت صد هزار حاجتاورارواکند که نخستین انهابهشت باشد و دیگرش. انکه خویشان واشنایان وبرادرانش را اگرتاصبی نباشد ببهشت بردو. رسم  مفضل این بود که چون از بکی از براد ر انش در خواست
دکتر نسرین امیدوار عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی طی گفتگویی توضیحات مفیدی را درباره بیماری چاقی ارائه داده است و توصیه های ارزشمندی را در جهت حل این معضل بیان نموده است.
 متخصصین تغذیه معیار توده بدنی با فرمول وزن به کیلوگرم تقسیم بر قد بر حسب متر به توان دو را به عنوان شاخصی قابل اندازه گیری معرفی کرده اند. طبق عدد بدست آمده شخص متوجه می شود که از لحاظ وزنی نرمال است یا اضافه وزن دارد. از آنجاییکه احتمال ابتلای افرادی که دچار اضافه وزن هس
خشونت یکی از آسیب‌هایی است که دانش‌آموزان با آن روبرو هستند که برخی از علل این خشونت‌ها ناشی از مشکلات خانوادگی است و والدین در شکل‌گیری خشونت در دانش‌آموزان نقش دارند البته به اعتقاد کارشناسان ناکامی در دوران کودکی هم می‌تواند علت بروز خشونت در دوران دانش‌آموزی باشد.
به گزارش ایسنا، اما زمانی‌که از آسیب خشونت صحبت می‌شود ناخوداگاه به سوی آن می‌رویم که این معضل مختص جوانان و بزرگترهاست اما متأسفانه پس از بررسی‌ها شاهد آن هستیم که
مهر محمدی، محمود.
(1367). "جایگاه تحقیق در آموزش و پرورش" تعلیم و تربیت - شماره 15 و 16
صفحه 7 تا 9
مهر محمدی، محمود.
(1367) الگوهای طراحی برنامه درسی" تعلیم و تربیت، شماره 15 و 16 صفحه 10 تا
28
مهر محمدی، محمود.
(1368) "بیسوادی یک معضل بین المللی" تعلیم و تربیت - شماره 20 صفحه - 7
تا 10
مهر محمدی، محمود.
(1368 ) "تکنولوژی آموزشی ابزاری مؤثر در خدمت تغییر نظام" تعلیم و تربیت،
شماره 19 ،صفحه 7 تا 10
اسم های عجیب در منوی رستوران ها و کافی شاپ ها
باشگاه خبرنگاران:اسامی عجیب و غریب در منوی رستوران ها و کافی شاپ ها به مرحله ای رسیده که تا زمان خوردن آن متوجه نمی شوید چه چیزی سفارش داده اید.

در حالی که به تازگی و بعد از تلاش های فراوان، تحقیقات درباره تفاوت «موکا»، «اسپرسو»، «قهوه ترک» و «قهوه فرانسه» به پایان رسیده بود، با معضل جدیدی روبه رو شدم و آن «دمنوش دلبر»، «نوای سحرآمیز»، «باغ وحش شیشه ای»، «در انتظار گودو» و ... در منو های جدید بعضی
باشگاه خبرنگاران:اسامی عجیب و غریب در منوی رستوران ها و کافی شاپ ها به مرحله ای رسیده که تا زمان خوردن آن متوجه نمی شوید چه چیزی سفارش داده اید.

در حالی که به تازگی و بعد از تلاش های فراوان، تحقیقات درباره تفاوت «موکا»، «اسپرسو»، «قهوه ترک» و «قهوه فرانسه» به پایان رسیده بود، با معضل جدیدی روبه رو شدم و آن «دمنوش دلبر»، «نوای سحرآمیز»، «باغ وحش شیشه ای»، «در انتظار گودو» و ... در منو های جدید بعض
حاشیه نشینی
از پیامدهای صنعتی شدن و شهرنشینی شتابان، می‌توان به پدیده حاشیه نشینی و سکونت گاه‏‌‌های غیررسمی اشاره کرد.حاشیه نشینی
شهری که شاید همزاد شهر و شهرنشینی باشد، در شرایط امروزین ابعادبزرگ تری
یافته و یکی از مسایل مهم کشورها، به ویژه کشورهای کمتر توسعه یافته، محسوب
می‌شود.یکی از مسایل مهمی که حاشیه نشینی برای شهر‏‌‌های بزرگ فراهم آورده است تهدید امنیت انسان‏‌ها می‌باشد.درمحلات
حاشیه نشین نرخ جرایم و بزهکاری به علت تراک
اگر پیامی را مبتنی بر شناسایی ویروس مشاهده نمودید، یا اینکه رایانه شما کند و غیرقابل اعتماد به نظر می‌رسد، باید سیستم خود را برای شناسایی بدافزارهای موجود در ویندوزتان اسکن کرده و هرچه که پیدا شد را حذف کنید. در اینجا به نحوه پاک سازی رایانه از ویروس‌ها و بدافزارها پرداخته خواهد شد.
در حالی که بسیاری از ویروس‌ها و انواع دیگر بدافزارها، به سادگی برای ایجاد آشفتگی در رایانه‌ها طراحی‌شده‌اند، بدافزارهای بیستری هر روزه توسط 
امروز میخوام همه حرفای دلم و بزنم برامم مهم نیست چطور قضاوت بشموانمود نمیکنم اینجا برام مهم نیست!
این یه صفحه شخصیه
چندوقتیه حوصله دنبال کردن وبلاگ جدید ندارم!!
هر پستی که میخونم احساساتم و میگم و نظر ارسال میکنم
انگار نظر نذاشتن کلاس داره!!!!
یا گذاشتن نظر زیر پست کسی که 4تا نظر بیشتر نداره بی کلاسی به حساب میاد
ولی وقتی یه نفر شونصدتا دنبال کننده داره و 30،40تا نظر داره اونجا نظر میذارن که مثلا ما خیلی خاصیم و با همچین ادم هایی نشست و برخواست د
همسرم قبول نمیکنه خانواده من بهتر هستند
خانم بنده همواره اصرار دارد تا در زمان خرید هدایا برای خانواده‌های مان کاملا یکسان و برابر برخورد کنیم، حال آن‌که خانواده این جانب همواره به نسبت خانواده همسرم لطف بیشتری به ما دارند، چه از لحاظ تعداد و دفعات هدیه دادن و چه از لحاظ ارزش مالی. خانمم قبول نمی‌کند که خانواده من از خانواده او در این زمینه بهترند. با این‌که این موضوع را بارها برایش توضیح داده‌ام اما با توجیهاتی همچون تفاوت سطح مالی دو خ

در حالی که به تازگی و بعد از تلاش های فراوان، تحقیقات درباره تفاوت «موکا»، «اسپرسو»، «قهوه ترک» و «قهوه فرانسه» به پایان رسیده بود، با معضل جدیدی روبه رو شدم و آن «دمنوش دلبر»، «نوای سحرآمیز»، «باغ وحش شیشه ای»، «در انتظار گودو» و ... در منو های جدید بعضی
معضل پسماند، در دنیار امروز دیگر معضلی جهانی است و در سایه شوم خود را بر تمام جهان گسترده است. هر ساله نشست ها و جلسات زیادی در این باره برگزار می شود و راه حل هایی نیز ارائه می شود. در این میان، بازیافت زباله ها مهمترین نکته ای است که به آن توجه می شود. به نظر می رسد تمام زباله های خانگی قابل بازیافت هستند. اما اینطور نیست که اگر اینگونه بود که بسیاری از مشکلات زیست محیطی ناشی از پسماندهای تولید شده انسان رفع می شود.
بسیاری از پسماندها هستند که
طبق آمار اداره احصائیه مرکزی در سال 1397 در حدود 387 هزار دانشجو در 169 واحد دانشگاهی و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی در 685 دانشکده/پوهنحی مشغول به تحصیل بودند و از طرف دیگر در همان سال مجموع بست‌های خدمات ملکی (بدون نیروهای امنیتی و نظامی) 405 هزار و 604 بست بوده است...
ادامه مطلب
این روزها با معضل بیماری و یا میکروب کرونا  که برای همه زبان زد و ترسناک شده است به ایده ای می پردازم بسیار مهم که سالهاست خودم با ان  امیخته شده ام . 
با توجه به لوازمی مثل قیچی , شانه , پیش بند و دستهای الوده و محیط شلوغ ارایشگاهها  که عامل اصلی میکروب و ناقل  بیماری ها  می باشند . چرا که نه  ارایشگر خودتان نباشید  . در یکی از روزها , حدود هشت سال قبل که برای اصلاح به ارایشگاه رفته بودم  شلوغی ارایشگاه  عذابم می داد و تایم زیادی از روز هدر می
رییس مرکز تحقیقات سالمندی با تاکید بر اهمیت مساله و چالش سالمندی در کشور، به مهمترین و شایعترین علل سقوط در سالمند و راه‌های پیشگیری از وقوع آن اشاره کرد.
دکتر احمد دلبری در دومین نشست تخصصی سلامت سالمندی با موضوع "سقوط در سالمندان، پیامدها و راهکارها" که از سوی معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه سالمندان در کشور ما حال خوبی ندارند و باید برای روبرو شدن با این معضل در آینده و رفاه حال و افزایش ک
یکی از بدترین انواع عفونت‌ها، عفونت سینه است که نفس کشیدن را سخت و آن را به یک معضل بزرگ و جدی برای شما تبدیل می‌کند.عفونت سینه به علت ورود ویروس‌ها و باکتری‌های گوناگون به داخل بدن است و سرفه‌های خلط دار، خس خس سینه، بالا آوردن ترشحات زرو و سبز رنگ، احساس تنگی نفس، تب، سردرد، درد‌های عضلانی، احساس ضعف و خستگی از علائم ابتلا به آن ویروس است.بالا بودن سن، بارداری، کودک بودن، سیگار کشیدن، دیابت و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن افراد را زود‌تر ب
Music ~
از آخرین باری که تو این وبلاگ پست گذاشتم خیلی وقته میگذره و خیلی اتفاقاتِ مختلفی افتاده، که راجبشون حال ندارم بحرفم، فقط امروز حسم گرفت بلاخره که بیام بنویسم، امروز 11 صب بیدار شدم، که برام خیلی زود محسوب میشه و سحرخیز شدم یه جورایی، ذهنم آرومه، میدونم قراره چیکار کنم، 1.درس های دانشگا 2. ادامه یادگیری تحلیل تکنیکال بورس3.فوتبال فریستایل.  اینستامم دیسیبل کردم، تنها معضل اینروزام مَمَده، باید کنترل کنم چت کردنامونو، امروز صب توی اونجام
معضلی به نام زباله
کره زمین مشکل عظیمی  به نام زباله دارد. براساس اعلام بانک جهانی، سالانه دو میلیارد تن پسماند جامد شهری در سطح جهان تولید می شود. با افزایش جمعیت شهری، برخی از شهرها در تلاشند تا راه حلی برای این مشکل پیدا کنند. بسیاری از آنها نیز برای دستیابی به راه حل های مقرون به صرفه برای پاکسازی زباله ها به فناوری های جدید روی آورده اند.
براساس گزارشی از مرکز تحقیقات  Allied Market، بازار جهانی مدیریت پسماند در حال پیشرفت است. پیش بینی می شود
زهره حسنی سعدی،  براساس
آمارها در سال‌های اخیر میزان تجرد قطعی در کشور افزایش یافته‌است. این
پدیده به دلیل داشتن آثار سوء فردی و اجتماعی باید در سیاست‌گذاری‌ها مورد
توجه قرار بگیرد. سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج
می‌تواند به این مسئله دامن بزند.

ازدواج در کشور و جامعه ایران از مهم‌ترین مسائل جوانان محسوب می‌شود.
از آنجا که این امر به نیازهای اساسی انسان پاسخ می‌دهد، به همین دلیل
افراد باید در زمان مناسب و به هن
امروزه برداشت اشتباه در مورد تفاوت فنی هاست ابری و سرور مجازی خصوصی در صنعت هاستینگ به یک معضل جدی تبدیل شده است. اغلب افراد برداشت صحیحی در مورد تفاوت اصلی بین این دو ندارند. این امر ناشی از کمی آگاهی در مورد عوامل متمایزکننده ی این دو تکنولوژی هاستینگ است
ادامه مطلب
در بسامد به زمین نشستن هواپیماهای بی-52 امریکای
امپریالیست در دوحه و نگرانی از اقدام جنون آمیزش، به گمانم اگر هوای حوصله ابری
نباشد و کسی در سر سودای تفلسف داشته باشد، به طور طبیعی باید به سراغ مکاتب و
متفکران اضطراب و تشویشی  برود که گفتارشان
مبین ضرباآهنگ آخرالزمان است و به شکل تیره ای ساحت سیاست را با همان تصویر
دیرپایی تصور می کنند که "ماکس وبرِ"شهیر در کوته کلامی خلاصه کرده بود:
نزاع همیشگی میان نبوغ شیطان و عشق و مهربانی خداوند! با این ح
در بسامد به زمین نشستن هواپیماهای بی-52 امریکای
امپریالیست در دوحه و نگرانی از اقدام جنون آمیزش، به گمانم اگر هوای حوصله ابری
نباشد و کسی در سر سودای تفلسف داشته باشد، به طور طبیعی باید به سراغ مکاتب و
متفکران اضطراب و تشویشی  برود که گفتارشان
مبین ضرباآهنگ آخرالزمان است و به شکل تیره ای ساحت سیاست را با همان تصویر
دیرپایی تصور می کنند که "ماکس وبرِ"شهیر در کوته کلامی خلاصه کرده بود:
نزاع همیشگی میان نبوغ شیطان و عشق و مهربانی خداوند! با این ح
هنوز نمی دونم که باید چه سبکی رو برای نوشتن انتخاب کنم. خاطره نویسی؟ روزانه نویسی؟ با چه نگارشی و چه خط قرمزهایی. برای کسی که درباره ی هر چیزی، درگیری ذهنی داره، این سوال های ساده تبدیل می شه به بزرگترین معضل و فراریش میده از هر چی که هست و نیست! بهرحال، فکر کنم با گذشت زمان، یاد بگیرم ندونسته هام رو!
دیروز، رفتیم میدون. از آدم های خودرایی که هیچی هم بلد نیستند، زیاد خوشم نمیاد. یازده نفر بودیم و به پیشنهاد ( اصرار؟ اجبار؟ ) ش، رفتیم بدترین کافه
رشد ۱۵ درصدی صادارت ذوب آهن اصفهان
مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان دربرنامه زنده‌رود سیمای اصفهان : صادرات ذوب آهن اصفهان علی رغم تحریم های ظالمانه ، 15 درصد رشد داشته است.
ذوب آهن تلاش می کند امسال  یک میلیون و 50 هزار تن صادرات داشته باشد  این شرکت در سال گذشته رکورد جدیدی در تولید با دو کوره بلند ثبت کرد و از ابتدای امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل  ، 25 درصد رشد تولید داشتیم برنامه امسال ذوب آهن دستیابی به تولید بیش از 3  میل
بعضی موضوعاتِ حوزه ی علوم انسانی ویژگی ای دارند که برای کسانی که زیاد با علوم انسانی کار نکرده اند چندان ملموس نیست.
موضوعاتی مانند زبان، روان، فرهنگ و ... را می توان با رویکرد های مختلف بررسی و مطالعه کرد.

مثلا زبان را می توان از بُعد گرامری بررسی کرد یا از بُعد واژگان. می توان آن را به عنوانِ ابزاری برای برقراری ارتباط بررسی کرد یا می توان آن را ابزاری برای ابراز ایده ها و افکار.

همینطور درباره ی فرهنگ. می توان فرهنگ را با دنیای زبان مطالعه
معضل این روزای منم ور رفتن با دوز قرصامه! یه جوری که صبا خواب نمونم و شبا راحت بخوابم، مانیک نباشم و در الکل و سیگار غرق نشم و از اون وریم نرم تو دام سگِ سیاه افسردگی. و البته جوری که من این بی صاحابارو نصف و یک چارم میکنم فقط خدا میدونه چند دوز میگیرم هر روز.
و لبخند دندون نما زدن به بچه های دانشگاه وقتی میفهمن من و علی بهم زدیم و میگن ای واااای چرااا؟ شما که خیلی بهم میومدین، شما که خیلی خوب بودین. و من فکر میکنم الان توقع داری مثلا چی؟ تموم شد د
همیشه یه بهانه ای هست
همیشه از یه تماس کوچیک که کامل بهمم میریزه تا معضل بزرگ و جهانی به اسم کرونا .........که باعث میشه از استرس تنگی نفس بگیرم
you know im nurse
اصلا خودمو نمیخام اگه به خودم نیام از خودم متنفر میشم این روزا از خودم فرار میکنم که از خودم نپرسم چی شد برنامه ات چی شد بهش عمل نکردی حتی دیگه شرمم میشه برنامه ریزی کنم ........... هلاکم هلاک بدقولیام .هلاک ناتوانیام ......همش فک میکنم نمیتونم .............
چه رویای قشنگی دارم اگه بشه براستی که بزرگترین دست
در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 خبری در سایت سلامت نیوز توجهم را به خود جلب کرد.
" جان باختن داوطلب کنکور حین انتخاب رشته"
فاطمه پیری دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته انسانی که حائز رتبه 1100 در کنکور سراسری شده بود زمانی که در کافی نت در حال انتخاب رشته بود دچار سکته قلبی شده و تا زمان رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.
آق واقعا این حجم از استرس و نگرانی و فشار عصبی که منجر به سکته قلبی و مرگ یک نوجوان 18 ساله شود توجیه عقلانی و منطقی
درهرزلزله خسارت زیادی رخ مینمود.امادرایران شکلی جدیدداشت دربین مدارس گلی ونوسازاین مدارس نوسازبودندکه بیشترخراب میشدندوویرانه شدن آن دربخش آموزش باعث بلعیده شدن پول بشکل فراوان واسراف آن بود.
درهنگام تحریم قبل ازتحریم ایران بیشترین بشکه های نفت خودرابشکل تبادل کالاباکالاباچین وهندانجام داده بود.همواره دربازارایران کالاهای چینی وهمچنین برنج هندی وگوشت یخی فراوان بود.همچنین نرخ دلارهمه چیزرابه هم میریخت.
هندوستان اهل خوردن گوشت قرم
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته: صادرات کالای بی کیفیت یعنی بدنام شدن کالای ایرانی
جناب وزیر بهتر بود به جای مخالفت با صادرات کالای بی کیفیت، به شکل مبنایی با تولید کالای بی کیفیت مخالفت می کرد. متأسفانه معدودی از کالاهای بی کیفیت تولید داخل اعتماد هموطنان را نسبت به حمایت از تولید ملی مخدوش ساخته و آنان را به سمت خرید کالاهای خارجی سوق داده است. صادرات، پیشکش؛ شما فعلا همین مصرف کنندگان داخلی را دریابید.
وظیفه نظارت بر کیفیت کالاهای تولید داخ
بهترین شیوه برخورد با همسر دروغگو چگونه است؟ دروغ در روابط بین فردی، بخصوص در روابط نزدیک مثل رابطه زناشویی می‌تواند آسیب‌های فراوانی را به همراه بیاورد. بیش از هر چیز دروغگویی منجر به احساس بی‌اعتمادی، خشم و آزردگی در میان زوجین می‌شود. افراد با قرار گرفتن در این موقعیت احساس سردرگمی زیادی می‌کنند و نمی‌دانند باید چه رفتاری با همسر دروغگو خود داشته باشند. اگر شما هم با این معضل مواجه هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برخورد
چند وقتیه که با معضل "من چرا هیچ استعدادی ندارم؟" رو به رو شدم. حس خیلی آزار دهنده ایه که فکر کنی در هیچ چیز استعداد نداری.
از وقتی که یادم میاد همینجوری بودم. یه دانش آموز شیطون و سر به هوا و درس نخون، اما بیست بگیر! که همه فکر میکنن خیلی خرخونه و دائم میپرسن "روزی چند ساعت درس میخونی؟ فلان درس رو چجوری میخونی که متوجه میشی؟" حالا بیا و ثابت کن که من درس نمیخونم. فلان درس رو هم خیلی معمولی میخونم! نمیدونم میشه اسم این آپشن (کم خون و بالا بگیر!) رو اس
چگونه خودمان باشیم ؟ سوالی که از ابتدای دوران بلوغ ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند و تا زمانی که به پاسخ آن نرسند به آرامش درونی دست نمی‌یابند. هر چند صرف دانستن پاسخ کافی نیست و لازم است آن را در زندگی خود به کار ببرید. برای آنکه خودتان باشید در واقع باید اصیل بودن را یاد بگیرید. برخی‌ها به شما می‌گویند «من اصلا نمی‌دانم از زندگی چه می‌خواهم و مجبورم همیشه برای دیگران فیلم بازی کنم». عدم خودشناسی و برای دیگران زندگی کردن، معضل بزرگیست ک
یک بحث داغ در مورد افزایش ظرفیت پزشکی و معضلات دکترا در تلویزیون مطرح شد و یک کارشناس هم که مدرک علوم سیاسی داشتن ( #دکتر مجید حسینی ) حسابی ما پزشکا رو شستن و پهن کردن رو بند رخت ...  خیلی خوبه که به معضل کنکور که بواقع یک معضل بزرگ برای ما هم بود اشاره کردن، ما هم مثل همه از این مسابقه ی پر استرس که برای بعضیا منبع درامد شده گذشتیم. اونقدرا پولدارم نبودم که هی این کلاس و اون کلاس برم بعد از عید روزی ۱۲ تا ۱۳ ساعت درس می خوندم. اونقدرم استرس داشتم و
ارائه خدمات فوق‌العاده تعمیرسرا با تضمین کیفیت به مشتریان
شرکت خدماتی تعمیرسرا با قدمتی بالغ بر ۴۰ سال، تجربه‌ای بی نظیر در امر خدمات تعمیر یخچال فریزر و راه اندازی و نصب، عیب‌یابی و تعمیر و همچنین سرویس دوره‌ای انواع لوازم خانگی دارد که این خدمات را به کمک تکنسین‌های با تجربه خود به مناطق مختلف شهر تهران ارائه می‌دهد.

شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک تعمیرسرا
ماده‌ای که در یخچال باعث تولید سرما می‌شود هیدرو‌فلرو‌کربن یا همان HFC نا
آسیب های اجتماعی و توسعه سید حسن کاظم زادهبخش پنجم
یکی از معضلاتی که مادر معضلات دیگر است نداشتن مهارت های اجتماعی است. 
آموزش و پرورش به ما چه می دهد؟ آیا حرف زدن و زیبا حرف زدن را به ما می آموزد. آیا گوش دادن و کامل گوش دادن را به ما یاد می دهد. 
ما در سالهای تحصیل خود چقدر با تفکر نقادانه و خلاقانه آشنا می شویم. چقدر یاد می گیریم تفکر سیستماتیک و استراتژیک داشته باشیم و بالاتر از همه ی آنها چقدر یاد می گیریم که احساسات خود را مدیریت کنیم. 
این
کتاب «بیشعوری» اثر «خاویر کرمنت» با ترجمه‌ی «محمود فرجامی» شما را با خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت یعنی بیشعوری آشنا می‌کند. این کتاب با زبانی طنزگونه به بررسی پدیده‌ی بیشعوری در دنیای امروز می‌پردازد. اگر برای شناخت و درمان این معضل بزرگ تاریخ بشریت و نحوه‌ی رفتار با مبتلایان به این بیماری، یک راهنمای عملی ارزشمند می‌خواهید، در خواندن این کتاب درنگ نکنید. نویسنده معتقد است بیشعورها، افرادی نابغه و باهوش هستند. نابغه‌هایی خودخواه
فکرها متولد می‌شوند و ما با رسیدگی به آنها و دادن خوراک فکری مناسب حالشان، تر و خشک‌شان می‌کنیم. بزرگ می‌شوند. بعد از یک مدت دیگر به ما نیازی ندارند و خود به خود زنده هستند و برای خود توی سرمان می‌لولند. تصور می‌کنید در شبانه روز چند فکر داریم که توی سرمان مدام می‌چرخند! بعضی‌ها زیر دست و پای تازه واردها، کورها، بدجنس‌ها و بی‌توجهی‌های قصدی یا غیر عمدی له می‌شوند. چرا بلند نمی شویم این جنازه های بو گرفته و مفسد فی الکله را بیرون بریزیم.
هم اکنون اسفاد در سکوتی آرام و ملال آور سپری می کند . اکثر خانه ها به خانه سالمندان مبدل می باشد . مردم  زندگی سخت و اندوه گینی را سپری می کنند 
گاهی سالخودهایی را می بینی در کنار مخابرات و یا مسجد بصورت مجمعی گرد آمده اند و با توجه  به فصل  زعفران به شخم زدن مزارع و خارزنی می پردازند . فعلا مقدمات آماده سازی زعفران فرا رسیده  اکثرا زمینها  برای شخم زدن از تیلر و دستگاهای نوین استفاده می کنند ولی گاهی هم از بستن چهار پایان و هفت شاخ و چهار ش
هم اکنون اسفاد در سکوتی آرام و ملال آور سپری می کند . اکثر خانه ها به خانه سالمندان مبدل می باشد . مردم  زندگی سخت و اندوه گینی را سپری می کنند 
گاهی سالخودهایی را می بینی در کنار مخابرات و یا مسجد بصورت مجمعی گرد آمده اند و با توجه  به فصل  زعفران به شخم زدن مزارع و خارزنی می پردازند . فعلا مقدمات آماده سازی زعفران فرا رسیده  اکثرا زمینها  برای شخم زدن از تیلر و دستگاهای نوین استفاده می کنند ولی گاهی هم از بستن چهار پایاب و هفت شاخ و چهار شا

قیمت نجومی چادر مشکی در بازار/قواره ای ۲ میلیون تومان!
گرانی چادر مشکی، معضل خانم‌های ایرانی شده است.مصرف کل کشور ۶۰ میلیون متر است که تنها ۱۰ میلیون آن در کشور تولید می‌شود.چادرهای ژاپنی پرطرفدارترین و باکیفیت‌ترین محصولات بازار محسوب می‌شوند. قیمت چادر مشکی ساده کره‌ای نیز با افزایش پنج برابری به بیش از ۵۰۰ هزار تومان رسیده‌ است./باشگاه خبرنگاران #اقتصادی 

پ ن: دو تا کالا در شکل گیری انقلاب و فرهنگ سازی دینی نقش داشتن یکی کاغذ و یک
دانلود فیلم ژن خوک
دانلود فیلم ژن خوک رایگان با لینک مستقیم، کامل، کم حجم و بدون سانسور
دانلود فیلم ژن خوک با لینک مستقیم
دانلود فیلم ایرانی ژن خوک با کیفیت عالی 1080p
دانلود فیلم ژن خوک

گروه فیلم : کمدی
سال تولید : 1397
کارگردان : سعید سهیلی
بازیگران: هادی حجازی فر,  سینا مهراد,  نازنین
بیاتی,  صبا سهیلی,  قربان نجفی,  بهرنگ علوی,  علیرضا مهران,  شهین
تسلیمی,  مهدی دانایی مقدم,  احمد مینایی,  افشین اخلاقی,  فرشید نزاکتی, 
وحید کرمانی,  مهسا آبیز
«سرور محمد فیاض» شهردار منطقه۱۸هدف از اجرای این عملیات را جمع آوری آب های سطحی و تسهیل تو تردد افزار نقلیه عبوری و شهروندان به هنگام باران نزولات فلکی نشانی کرد و افزود: «کلیات متخصص اجرای این طرح تمامیت بر مبنای اجرای پروژه جمع آوری آب های سطحی حوزه آبریز شمال منطقه به مساحت ۱۸۸هکتار و ارجاع آن به کانال آب سجاد تهیه و تدوین شده که پس از اتمام، معضل عدم کشش نهرها و آبگرفتگی بخش متناسب توجهی از منطقه۱۸برطرف خواهد شد.» وی افزود: «این پروژه مه
تحریم روابط زناشویی

گاهی اختلافات زناشویی از روال طبیعی خود خارج می شود و روابط جنسی زوج را مختل می کند

چگونه یک رابطه زناشویی موفق داشته
باشیم،بروز اختلاف و عدم تفاهم در خانواده امری شایع است و هیچ خانواده ای
نیست که بتوان آن را از این معضل مستثنی دانست . اما گاهی این اختلافات و
مشکلات از روال طبیعی خود خارج می شود و تبدیل به تعارضات و اختلافات شدید
خانوادگی می گردد و روابط جنسی زوج را مختل می کند.
ادامه مطلب
هنری_فورد (مؤسس کارخانه ماشین‌سازی فورد) در سال 1921 در کتاب «یهود بین‌الملل، مهمترین معضل دنیا» به نکات بسیار مهمی اشاره نموده است. وی می‌نویسد:
«یهودیان قوم برگزیده خدا نیستند، ولی عملاً کلیسا، به‌طور کامل، تسلیم این تبلیغات شده. در سال‌های اخیر، خط فکری یهودیان بر بسیاری از اظهارات مسیحیان سایه افکنده است و روحانی‌های بی‌سواد مسیحی، اثبات نموده‌اند که بیش از پیش، پذیرای نظرات یهودیان می‌باشند.»
هنری فورد، کلیساهای آمریکا را یهودگ
«معضل جانور همه‌چیز خوار»
مجموعه‌ی 3 جلدی
اثر: مایکل پولان
ترجمه‌ی آرش حسینیان
جلد اول: 214 صفحه-  35 هزار تومان
موضوع: تغذیه، تکامل، کشاورزی، دامپروی، دامپزشکی، اقتصاد، سیاست، تاریخ، بازاریابی

معرفی اثر:
خرس کوآلا در مورد اینکه چه باید بخورد مشکلی ندارد: اگر آنچه می‌بیند از نظر ظاهر، بو و مزه شبیه به برگ اُکالیپتوس باشد این یعنی آن چیز غذاست. در واقع، ترجیحات غذایی کوآلا در ژن‌های او حک شده است. اما برای جانور همه‌چیزخواری مثل ما (و یا
من سوالی دارم میخوام اعضای فرهیخته و دانای وبلاگ جواب بدن؛
الان مردم چند روزی رفتن مسافرت، همیشه بعد از این داستان تعطیلات تو فضای مجازی نشون میدن که چقدر شمال کشور آشغال ریختن و خراب کردن، و یا میدونن برن میمونن تو ترافیک، با این وجود میرن،و یا مثلا در مورد خانم ها میگن متلک نندازین و این همه فرهنگ سازی در مورد زنان و مسائلی که باهاش درگیرن و شده معضل و یا مثلا یه چیزی کمیاب و گرون میشن هجوم میبرن برای خرید.
و یا بعضی ها تایید میکنن که کارشو
به بهانه این خبر ( خود سوزی دختری جوان مقابل دادگاه انقلاب - ورزشگاه )
یک : کذب یا حقیقت خبر را اطلاعی ندارم اما اصل حرف ام چیز دیگری است.
 دو : روز هایی که تو شعبه اقای ک بودم ، دختری  امده بود به جرم پوشیدن لباس پسرانه برای ورود به ورزشگاه ، این امر جرم انگاری مستقل نشده است ولی به جرم بی حجابی محکوم به پرداخت  یک میلیون جزای نقدی شد . من دختری را دیدم که عاشق فوتبال بود با سابقه ورود به ورزشگاه ازادی ، که برایش قرار صادر شد . 
وقتی فهمید یک میلیو
نکات موثر برای برطرف نمودن بد غذایی و بی اشتهایی کودکان
بی اشتهایی کودک و نکات موثر و مفید که موجب می شود کودک نازنین شما به کودکی بد غذا، وسواسی
در انتخاب غذا و سخت پسند تبدیل کند، آشنا شوید. شما با بکار گیری این نکات می توانید به بد غذایی و
کم غذا خوردن کودک خود پایان دهید.
اگر کودک شما احساس کند که شما از عادات غذا خوردن او ناراضی هستید، ممکن است این موضوع منجر به یک
معضل شود و کودک شما لجبازی کند و دیگر غذا نخورد، تهدید و تنبیه فقط به مشکل
بسیاری از مردم با گرفتن وام های مسکن و ازدواج و... یا معاملات تجاری خود نیاز به وام دارند و با گرفتن وام می باییست در زمان سررسید اقساط بانک به بانک مراجعه کرده و اقساط خود را به موقع پرداخت نمایند. با توجه به شفافیت موضوع که از پیش مشخص است که یک فرد چقدر وام گرفته است و چه زمانی می بایست نسبت به واریز اقساط آن اقدام ورزد، بنابراین می توان گفت که افراد حقیقی و حقوقی که وام های کلان می گیرند پس از استفاده از آن می بایست با فرارسیدن سررسید اقساط ب
سلام و عرض ادب
خوب خوب ... قبل از اینکه از عنوان عصبانی بشید بگم منظور من از چهره، زیبایی نیست، منظورم دیسیپلین چهره ست.
من پسری هستم ۲۶ ساله که تا این سن دوست دختر نداشتم، چون از روابط بی سر و ته خوشم نمی اومد و هرگز هم به هیچ دختری طعنه ننداختم جز یک بار اونم قبلِ دانشگاه بود. این ها رو گفتم که بعدا نگید دلیل اخم دخترها اینه که مثلا کسی مثل من! مزاحم شون نشه.
نه منم قصدم مزاحمت نیست، فقط اون چیزی که به نظرم معضل می اومد رو میگم و هر کس مختار هست قب
سر ظهر که یارا از کلاس نقاشی برگشت، نفس نفس زنان خودش را به درگاهی اتاقم رساند، هراسیده گفت:"مانا یه خبر بد!". نگاهش کردم و گفتم "چی شده؟". نشست لب تختم و با غصه زیرلبی گفت:
-یه کلاغ افتاده پشت در پارکینگ. نمی تونه پرواز کنه. هرچی خاله خواست کمکش کنه، نتونست بپره.
-ینی بالش شکسته؟
لب ورچید:
-نمیدونم ... نکنه؟
شانه بالا انداختم و گفتم "مریضه بیچاره. خوب میشه.". یک مرتبه با دلواپسی از جا پرید و سمت تلفن دوید:
-نکنه بابا با ماشین بیاد لهش کنه؟ باید بهش زنگ
چند روز قبل ترامپ در واکنش به بحران کرونا در آمریکا و معضل کمبود امکانات برای انجام تستهای آزمایشگاهی جملاتی گفت که واکنش اصحاب رسانه و شبکه‌های اجتماعی آن کشور را برانگیخت وی بیان کرد:
"دولت اوباما تصمیمی در خصوص تستهای آزمایشگاهی گرفته بود که برای آنچه ما در حال انجامش هستیم مضر بود.
بنابراین چند روز قبل ضمن لغو آن تصمیم روشی را جایگزین کردیم تا تستها به شکلی دقیق‌تر و سریعتر انجام پذیرند."
در خلال اپیدمی کرونا در کشور، هفته پیش فرمانده
هوالمحبوب
اوایل که شروع کردیم، داشت خوشمان می‌‌آمد. نه حوصله‌مان سر می‌رفت، نه بچه‌ها عقب می‌ماندند. سوالات و تکالیف را توی فایل pdf می‌فرستادیم کانال مدرسه، فکر می‌کردیم هفتۀ بعد که رفتیم مدرسه تک‌تک چک می‌کنیم. بعدتر که خانه‌مانی مدام تمدید شد، فهمیدیم حالا‌حالا‌ها درگیریم و تصمیم گرفتیم یک گروه بسازیم و همۀ بچه‌ها را اد کنیم تا تدریس و ارائه تکلیف هم‌زمان انجام شود. گرفتن لیست اسامی و شماره‌ها از مدرسه و تک‌تک اد کردن‌شان به گ
به دلیل اقبال روز افزون جامعه به #طب_سنتی و داشتن پتانسیل های فراوان در مکتب طب سنتی ایرانی جهت پیشبرد سلامت و بهداشت جامعه، متاسفانه افرادی آگاهانه یا ناآگاهانه دستورات و تجویزهایی می کنند که نه تنها از نظر قواعد و مستندات علمی ثابت شده روز قابل پذیرش نیست؛ بلکه حتی نشانی از آنها را در کتب معتبر و مرجع طب ایرانی نمی توان یافت و برعکس گاهی دقیقا مخالف نظرات و شیوه علمی کتب و دانشمندان مرجع این علم می باشد.
لذا قشرآکادمیک و دانشگاهی این رشته
احسان و اطعام در مناسبت های مذهبی، یکی از آداب فرهنگی ایرانیان و راهی برای ابراز ارادت به ساحت پیشوایان دینی تلقی می شود. در پی این گونه فعالیت ها حجم قابل توجهی پسماند تولید می شود که از دیدگاه مدیریت پسماند، رسیدگی و توجه به آن ضروری است. در یک سامانه جامع پسماند این دست موضوعات باید پیش بینی شده باشند.
پسماند ایستگاه های صلواتی
در گذشته در ایستگاه های صلواتی پسماند کمتری تولید می شد زیرا از لیوان ها و استکان های شیشه ای برای ارائه نوشیدنی
جدا از دیشب که حروف و واژه هارو جا مینداختم توی چت و از حرفای روز قبل هیچی یادم نمیومد و اعصاب هردومون داشت از این فراموشی من خورد میشد؛
امروز هم وقتی تلفنی حرف میزدیم خیلی چیزارو اشتباه تلفظ میکردم یا نمیدونستم باید چی بگم؛
و عصر هم دوباره وقت چت کردن وقتی برای گفتن موضوعی کلی مقدمه میچیدم و حالا میخواستم جمله اصلی حرفمو بزنم یهو انگار مغزم قفل میکرد! من حتا یادم نمیومد چی میخواستم بگم!! بعد از کلی فکر کردن تازه محتوای حرفم به ذهنم میرسید ام
تکنولو‍ژی جزء لاینفک زندگی بشر امروزی است. تکنولو‍ژی که امروز در قالب های گوناگون مانند تلفن همراه، اینترنت، تبلت و غیره وابستگی ایجاد و زندگی را متحول کرده است. لذا شناخت مفهوم تکنولوژی به تنهایی نگاه ما نسبت به آن را بینا و عمل مان را پاک می کند.حال به تیتر پاسخ دهیم. تکنولوژی چیست؟‌ تکنولوژی یا فناوری شیوه و شگرد ساخت و کاربرد ابزار، دستگاه‌ها، ماده‌ها و فرایندهایی است که معضل های انسان را برطرف می کند به عبارتی، تکنولوژی فعالیتی ان
خب این جمله‌ی بالا تیتر چندان خوبی نیست اما تیتره دیگه!
نود و هفت که شروع شد با خودم گفتم امسال کلی کتاب‌های نخونده‌مو می‌خونم و تا نخوندم دیگه کتاب نمی‌خرم اما سرانه‌ی مطالعه‌م توی سالی که میشه «گذشته» خطابش کنیم ناامید کننده است و احتمالن به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسه! باز خوبه یکی دو ساله نمایشگاه کتاب تهران نمی‌تونم برم و گرنه معلوم نیست چه خبر میشد آمار کتابای نخونده‌ام؛ چون در مقابل خرید کتاب بی اراده‌ام! همین جا توی پرانتز ب
به پیر به پیغمبر اوضاع قم آرام است. یعنی از اول هم آرام بود. اینجا اصلا اتفاقی نیفتاد. نه شورشی نه آشوبی نه تجمعی. همه یک ناچ ناچی زیر لب گفتند و بر مسببین گرانی لعنتی فرستادند و مسئولان را هم حواله دادند به تیر غیب. همین. دیگر خبری نیست.
البته به گفته آقای امیرآبادی نماینده قم، هفته های قبل این شهر شاهد خودسوزی یک فرزند شهید و چهار جانباز مقابل بنیاد شهید قم بود که به نظر با توجه به گرانی قیمت بنزین، این معضل هم خود به خود حل شده است. رییس بنیاد
در
طراحی قطعات صنعتی به دفعات مشاهده میکنیم که یک طرح یا الگو در یک مدل تکرار
میشود. مطمئنا همه قبول داریم که در چنین شرایطی طراحی چندین باره یک المان کار
بیهوده و زمانبریست. در سالیدورک و بسیاری از نرم افزارهای طراحی صنعتی برای این
معضل راه حلهایی ارائه شده است. به همین دلیل در این تمرین به آموزش
مدلسازی با solidworks-pattern
میپردازیم.
وب سایت آموزش سالیدورک - solidworks

مدتی است که سازمان هواشناسی به طور مدام در خصوص تشدید آلاینده های هوا هشدار داده و از مردم می خواهد که در صورت امکان از منزل خارج نشوند. آلودگی هوای تهران به اوج خود رسیده و مسئولان خیلی راحت و با آرامش، اصلاح وضع موجود را حواله می دهند به لطف خدا در بارش برف و باران. 
حرفی نیست؛ اما یادمان نمی رود یکی از مانورهای جناب رییس جمهور در ابتدای فعالیت دولت خود، ادعای کنترل وضعیت هوا از طریق حذف بنزین بی کیفیت بود. حتی کلیپی از سخنان ایشان دست به د
وقتی میگم تمرکز ندارم، فک میکنید از چی حرف میزنم؟:)) یه نمونه اش ایشونه! :
:|
هلاک خودم شدم یعنی:| 
.
امروز خوب بود، برگشتم به روال ولی تصمیم گرفتم دیگه سخت نگیرم بخودم. امروز فقط 7 ساعت و 5 درس خوندم و 300 تا تست زدم ولی راضیم. 
سرم همچنان درد میکنه ولی، خیلی زیاد.
این هفته دوشنبه و چهارشنبه و هفته های بعد روزای زوج امتحان دارم خدا رحم کنه، بعدش امتحانای دهم رو هم بدم و بعد هم نهاییا:|
ادبیات هنوز معضل بزرگمه، باید براش یه راهی پیدا کنم.
دیشب خواب دیدم
قالب یخ طرح الماس
با رفتن زمستان و آغاز بهار می‌توان گرمای تابستان را حس کرد گرمایی که با دورهمی های خودمانی توأم شده است...
فصل تابستان معروف به فصل استراحت و خوش گذرانیست گرمای تابستان شاید کمی آزاردهنده باشد اما با مصرف انواع نوشیدنی خنک و خوشمزه میتوان این معضل را حل کرد
اکثر خانم های ایرانی از قالب یخ فقط عنوان یک قالب یخ معمولی استفاده می‌کنند ، اما قالب یخ طرح الماس کلی ایده نوآورانه به شما هدیه میدهد تا  بتوانید با استفاده از آن مهم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها